1402/08/16 10:53:50

ايمپلنت دريچه قلب به روش كاتتر يا TAVI

ايمپلنت دريچه قلب به روش كاتتر يا TAVI

يكي از روش هاي نوين و كم تهاجم براي درمان دريچه آئورت قلب است . اين روش تحت عنوان اينمپلنت دريچه قلب به روش كاتتر شناخته ميشود. امروزه تمام متخصصان و جراحان قلب و عروق به دنبال يك روش كم تهاجم براي درمان عارضه هاي قلبي و عروقي هستند.

ايمپلنت دريچه قلب به روش كاتتر يكي از روش هايي است كه با كمترين عوارض ميتواند باعث سلامت بيماراني شود كه از آسيب ديدگي دريچه آئورت رنج مي برند. در اين مطلب به توضيح نحوه چگونگي انجام اين عمل ، خطرات و دلايل انجام اين جراحي مي پردازيم.

علت انجام جراحي TAVI يا ايمپلنت دريچه قلب به روش كاتتر چيست؟

جراحي  tavi‌با هدف ترميم دريچه آئورت در قلب انجام ميشود. قلب انسان از چهار دريچه اصلي تشكيل شده است. دريچه آئورت يكي از حفره هاي مهم قلب است كه بعد از هر تپش قلب و باز و بسته شدن خون را به نقاط مختلف بدن منتقل ميكند. تنگي دريچه آئورت يكي از عارضه هايي است كه به روش tavi درمان ميشود. افزايش سن يكي از عواملي است كه باعث تنگ شدن دريچه آئورت قلب مي شود.

بسياري از افراد ممكن است با افزايش سن به دليل رسوب كردن كلسيم روي دريچه آئورت قلب با مشكل تنگ شدندريچه آئورت همراه باشد. اغلب پزشكان براي درمان اين عارضه عمل قلب باز را انجام ميدهند. اما عمل عمل قلب باز ممكن است براي برخي از افراد به دليل نداشتن شرايط عمومي مناسب كمي خطرناك باشد. در چنين شرايطي جراح قلب و عروق از روش هاي كم تهاجمي تري مانند tavi  براي درمان استفاده ميكند.